JAK STWORZYĆ I NAGRAĆ PIOSENKĘ ?

Celem warsztatu jest stworzenie, zaaranżowanie i nagranie swojej autorskiej piosenki. Czyli utworu, który posiada melodię i tekst. 

Możemy także stworzyć swój utwór instrumentalny w dowolnej formie i gatunku, jeśli ktoś nie za bardzo lubi i chce śpiewać oraz nagrywać swój głos. 

Efekt końcowy -  to płyta CD ze swoim singlem, nagrana w wysokiej jakości audio, wraz ze stworzoną grafiką na okładkę. 

JAKIE SĄ ETAPY WARSZTATU ?

Pierwszy etap, to etap poszukiwań. 

Ustalamy jaki utwór, bądź piosenkę chcemy napisać. Określamy styl, klimat, charakter. Szukamy wspólnie tekstu. Czasem pracujemy w oparciu o poezję, gotowe teksty, a czasem tylko i wyłącznie opieramy się o naszą wyobraźnię, do czego zachęcam. Tekst możemy napisać w języku polskim lub angielskim. 

Następnie decydujemy się na konkretny styl piosenki - pop, rock, jazz, reggae, techno, poezja śpiewana...nie mamy ograniczeń. 

Zaczynamy szukać odpowiednich brzmień, tempa, instrumentów, które chcemy aby zabrzmiały w naszym kawałku. Posługujemy się programem muzycznym LOGIC PRO X.  Zapoznajemy się z możliwościami edycji, loopami, zasadami aranżacji, podstawami muzyki, rytmizacji, poznajemy środowisko programu do edycji muzycznej, w którym napiszemy i nagramy nasz utwór, bądź piosenkę. Poznajemy  zasady współpracy programów muzycznych z instrumentami za pomocą midi. 

Jeśli zdecydowaliśmy się na piosenkę, ostatnim etapem będzie nagranie swojego głosu. 

Po nagraniu utwór zostaje zmiksowany i zmasterowany tak, żeby brzmiał zawodowo. Następnie zostaje wypalony na płycie CD. Wymyślamy okładkę i mamy swój własny singiel gotowy. 

Proste? ;)

Zaręczam, że zabawa jest przednia, a efekt, no cóż, własna płyta ! Pamiątka na całe życie ! 

Można też zrobić trochę kopii i zrobić komuś wyjątkowe i oryginalne prezenty. 


ILE CZASU TRWA WARSZTAT ?


Do dyspozycji mamy 20 godzin do wykorzystania. 

Ustalam je zawsze indywidualnie. 

Najczęściej spotykamy się na dwie do czterech godzin dziennie, wobec czego taki warsztat może trwać albo przez 5 dni po 4 godziny dziennie, lub 10 dni po 2 godziny dziennie. 


ILE KOSZTUJE WARSZTAT ?


Godzina kosztuje 75 zł

Cały warsztat 1500 zł. 

Płatności ustalamy indywidualnie. 


ZAPRASZAM !