JAK NAUCZYĆ SIĘ GRAĆ NA PIANINIE?


Wbrew pozorom, na pianinie można się nauczyć grać na obie ręce już na pierwszej, lub na drugiej lekcji. Oczywiście lekcji ze mną ;) 

Osobiście gram od trzeciego roku życia i nie wiem jak to jest nie umieć grać :) 

Dobrze, jeśli mamy niezablokowany słuch muzyczny oraz poczucie rytmu, rozwijamy się wówczas naturalnie i z łatwością. Bardzo wiele osób sądzi, że nie posiada tych "talentów". Nie dajcie sobie tego nikomu wmówić ! Jeśli ktoś faktycznie czuje, że bardzo chciałby grać na tym niezwykłym instrumencie- , że go "ciągnie" do muzyki, to nie ma siły, żeby go zatrzymać ! Proszę mi wierzyć, że słowa w stylu: " Całe życie myślałam, że nie mam słuchu...mówili mi, że jestem a'rytmiczny" itd...itd.. słyszałam wiele razy i tak samo wiele razy udało mi się szybko przełamać te niepotrzebne przekonania i widzieć jak dzieci, młodzież i dorośli czerpią wielką przyjemność z gry na tym pięknym instrumencie. 

Każdy z nas jest indywidualnością, dlatego mój program nauczania jest również dostosowywany do warunków, możliwości, talentów i chęci danej osoby. Gramy i ze słuchu i z nut, improwizujemy i zagłębiamy się w tajniki technik pianistycznych, rozwijamy się wszechstronnie, bowiem gra na instrumencie jest wielowymiarowa. 

Uczę improwizacji fortepianowej, ponieważ uważam, że granie TYLKO z nut bardzo ogranicza naszą wyobraźnię i nie wyzwala prawdziwego ducha ekspresji artystycznej, ani też nie pomaga w rozwoju osobowości. 

Granie z nut natomiast jest też ważne, ponieważ pozwala nam rozwijać warsztat, aby móc bez przeszkód wyrażać naszą wrażliwość w pełni. 

Pomagam również dzieciom i młodzieży już grającej, za szkół muzycznych, w zajęciach z kształcenia słuchu, harmonii, historii muzyki itp. 

W przygotowaniach do egzaminów, dyplomów. Służę swoją pomocą  w zakresie teorii muzyki, sztuki kompozycji, aranżacji, improwizacji jazzowej. 

ILE TRWAJĄ ZAJĘCIA? 


Dzieci w zależności od temperamentu do lat 7 :

- lekcja 30 min

Od lat 7 do 107 :

- lekcja 60 min. 


Najbardziej efektywnym trybem, są lekcje 2x w tygodniu, lub raz w tygodniu. 


ILE KOSZTUJĄ LEKCJE? 


30 min - 50 zł

60 min - 85 zł. 


CO JEŚLI NIE MAM W DOMU INSTRUMENTU? 


No niestety, jeśli chcesz nauczyć się grać, potrzebujesz mieć w domu jakiś instrument klawiszowy. Często pomagam w wyszukaniu i doborze instrumentu.

W przypadku najmłodszych.... jeśli nie mamy pewności, czy to faktycznie marzenie, czy przejściowa faza naszego dziecka, nie kupujemy instrumentu. Robimy kilka lekcji i weryfikacja następuje szybko. 

Jeśli jednak ktoś łapie bakcyla, to żeby mieć efekty i czuć satysfakcję z gry, trzeba mieć instrument klawiszowy w domu. W obecnych czasach w miarę porządną klawiaturę, która nie zagraci miejsca i nie wyczyści nam doszczętnie portfela, można kupić za około 1000 - 1500 zł i będzie służyła na lata. Niestety, małe, wąskie klawiaturki z biedronki, czy lidla, nie mają dynamicznych klawiatur i choć kuszą ceną 176 zł ...naprawdę - nie warto !  

ZAPRASZAM !