JAK NAGRAĆ SWÓJ FILM, LUB TELEDYSK ?

Celem warsztatu filmowego jest nagranie krótkiej formy filmowej np. dokumentalnej, autorskiej, etiudy filmowej, lub teledysku muzycznego. 

W efekcie otrzymujemy swoje nagranie video w jakości HD w postaci pliku mp.4, lub mov, które możemy umieścić w mediach społecznościowych itp. Zostawić sobie na pamiątkę, bądź ofiarować komuś w prezencie. 

Na początku ustalamy formę i temat. 

Mogą to być krótkie formy filmowe jak np. 

- film o swojej pasji, o swoim ukochanym zwierzaku,  tematyczny film o przyrodzie, o historiach i legendach które nas fascynują, reportaż o wyjątkowym zdarzeniu, historie vlogowe, relacja z podróży, zarejestrowany wywiad z ciekawą osobą, filmiki instruktażowe z przeznaczeniem na YouTube, 

- swój teledysk do autorskiej piosenki, lub utworu muzycznego. 

- etiuda filmowa w formie fabularnej.

- forma eksperymentalna.

Poznajemy w kolejności wszystkie tajniki produkcji filmowej. 

Wspólnie piszemy scenariusz. Uczymy się tworzyć i budować historie, bohaterów. Ustalamy lokację i czas na dni zdjęciowe, czasem tworzymy scenografię, poznajemy podstawy kadrowania, oświetlenia planu, udźwiękowienia, działamy i nagrywamy ! 

W SULISTROWICZKACH NIE MA STREFY ZAKAZU LOTÓW DRONEM ! JEST TU TZW. WOLNA STREFA, WIĘC ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ NAGRYWANIA DRONEM MAVIC 2 PRO W OKOLICY i UŻYCIA ZDJĘĆ LOTNICZYCH W SWOIM FILMIE BEZ UZYSKIWANIA SPECJALNYCH POZWOLEŃ. 

Po nagraniu materiałów, następuje etap postprodukcji, czyli montaż nagranych materiałów. Podstawy edycji video poznajemy w środowisku macOS w programie Final Cut Pro. Uczymy się podstaw montażu filmowego.  

W rezultacie mamy swój film lub teledysk, którym możemy pochwalić się na portalach społecznościowych, na swojej stronie internetowej, lub zrobić komuś prezent i podarować w formie płyty, lub pliku mp.4 np. na pendrivie. 


ILE TRWA WARSZTAT FILMOWY ?


Do wykorzystania mamy 28 godzin. 

Ilość spotkań ustalamy indywidualnie. 

Mogą to być spotkania minimum 2 godziny dziennie, maksimum 4 godziny dziennie, a w przypadku dni zdjęciowych - 6 godzin dziennie. 

Możliwości spotkań jest wiele, przykładowo: 

14 dni po 2 godziny dziennie.

4 tygodnie po 7 godzin w tygodniu. 

4 godziny dziennie przez 7 dni. 

ILE KOSZTUJE WARSZTAT FILMOWY? 


Godzina kosztuje 75 zł

Cały warsztat kosztuje 2100 zł

Płatności ustalamy indywidualnie. ZAPRASZAM !